خبرنگاران سال جاری بیش از 24 هزار تن سیب زمینی در چالدران برداشت می گردد

به گزارش تور کانادا، ارومیه- خبرنگاران- مدیر جهاد کشاورزی چالدران با اشاره به شروع برداشت سیب زمینی در این شهرستان گفت: کشاورزان در سال زراعی جاری بیش از 24 هزار تن از این محصول برداشت می نمایند.

خبرنگاران سال جاری بیش از 24 هزار تن سیب زمینی در چالدران برداشت می گردد

حسن جلالی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران بیان نمود: شرایط خاص آب و هوایی و خاک حاصل خیز منطقه چالدران موجب شده تا این شهرستان به عنوان قطب اول فراوری سیب زمینی در آذربایجان غربی شناخته گردد.

وی با بیان اینکه کشت این محصول در 800 هکتار از اراضی چالدران اجرا شده، ادامه داد: حدود 50 درصد سیب زمینی فراوریی در آذربایجان غربی در این شهرستان کشت شده و برآورد می گردد با شروع برداشت این محصول بیش از 24 هزار تن سیب زمینی در این شهرستان برداشت گردد.

مدیر جهاد کشاورزی چالدران با بیان اینکه سال جاری تمامی مراحل کاشت، داشت و برداشت به صورت مکانیزه انجام می گردد، افزود: این امر در کنار استفاده از ارقام اصلاح شده نقش بسیار مهمی در افزایش فراوری محصول سیب زمینی در این شهرستان داشته است.

جلالی با اشاره به ایجاد شغل برای 50 نفر به صورت فصلی با شروع فصل برداشت سیب زمینی در چالدران گفت: بیش از 500 کشاورز در چالدران سیب زمینی می کارند.

چالدران یکی ازشهرستان های محروم در شمال آذربایجان غربی با بیش از 38 هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

این شهرستان 50 هزار نفر جمعیت دارد و کشاورزی عمده محل درآمد مردم این شهرستان است؛ این شهرستان حدود 200 روستا در 2 بخش مرکزی و دشتک دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 775

به "خبرنگاران سال جاری بیش از 24 هزار تن سیب زمینی در چالدران برداشت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سال جاری بیش از 24 هزار تن سیب زمینی در چالدران برداشت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید