خبرنگاران برکناری چند مقام کلیدی دولت سعودی

به گزارش تور کانادا، تهران-خبرنگاران- سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی در احکامی چند شخصیت کلیدی این کشور از جمله وزیر حج، رییس دادگاه عالی اداری و رییس سازمان هواپیمایی عربستان را از سمت هایشان برکنار کرد.

خبرنگاران برکناری چند مقام کلیدی دولت سعودی

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) پادشاه سعودی، محمد بن صالح بنتن وزیر حج عربستان را برکنار و عصام بن سعد بن سعید وزیر مشاور و عضو شورای وزیران را با حفظ سمت به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.

همچنین عبدالهادی بن أحمد بن عبدالوهاب المنصوری رییس سازمان هواپیمایی کشوری عربستان، برکنار و در صندلی دستیار وزیر امور خارجه در امور اجرایی با درجه وزیر منصوب شد.

ملک سلمان، عبدالعزیز بن عبدالله بن عبدالعزیز الدعیلج را به عنوان رییس جدید سازمان هواپیمایی کشوری عربستان با درجه وزیر منصوب کرد.

در حکمی دیگر سلمان بن عبدالعزیز، به خدمت شیخ ابراهیم بن سلیمان بن عبدالله الرشید در صندلی رییس دادگاه عالی اداری سرانجام داد و علی بن سلیمان بن علی السعوی را با رتبه وزیر در سمت وی نشاند.

با حکم شاه سعودی، محمد بن طویلع بن سعد السلمی از سِمت خود به عنوان معاون وزیر منابع انسانی و توسعه اجتماعی برکنار و مهندس ماهر بن عبدالرحمن بن إبراهیم القاسم با رتبه ممتاز جای او را گرفت.

عبدالعزیز بن عبدالرحمن بن عبدالعزیز العریفی نیز با رتبه ممتاز، معاون وزیر حمل و نقل سعودی شد.

سمیر بن عبدالعزیز بن محمد الطبیب نیز با حکم ملک سلمان، مشاور دبیرخانه شورای وزیران با درجه ممتاز شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1080

به "خبرنگاران برکناری چند مقام کلیدی دولت سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران برکناری چند مقام کلیدی دولت سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید