خبرنگاران رییس شورای شهر: اجرای پروتکل های بهداشتی در تهران کمتر از 60 درصد است

به گزارش تور کانادا، تهران- خبرنگاران - رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به نگرانی های افزایش تلفات ناشی از کرونا گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح شهر کمتر از 60 درصد است.

خبرنگاران رییس شورای شهر: اجرای پروتکل های بهداشتی در تهران کمتر از 60 درصد است

به گزارش خبرنگاران محسن هاشمی روز یکشنبه پس از دویست و هشتاد و هفتمین جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران گفت: موج چهارم کرونا همچنان ادامه دارد چرا که پروتکل های بهداشتی در سطح شهر کمتر از 60 درصد اجرا می گردد.

وی گفت: حتی گزارش هایی وجود دارد که این عدد و رعایت پروتکل های بهداشتی کمتر از 50 درصد است.

هاشمی با بیان اینکه این موضوع خطرناک است و باعث می گردد که پیک چهارم کرونا را نتوانیم فوری کنترل کنیم، گفت: به زودی چهار انتخابات در پیش رو داریم و حضور افراد زیاد برای تبلیغ خطری است.

ارسال نامه به ستاد استانی و ملی کرونا

رئیس شورای شهر تهران مطرح نمود: با بررسی تعداد فوتی های بهشت زهرا و تعداد مبتلایان نگرانی زیادی در تهران وجود دارد که این نگرانی را به ستاد کرونا تهران و کشور اعلام می کنیم.

هاشمی با بیان اینکه در این خصوص نامه تهیه می گردد و به 2 ستاد ملی و استانی ارائه می گردد، گفت: به نظر می رسد باید کمیته بحران جدی در مورد دو ماه آینده تشکیل گردد.

وی تاکید کرد: به ویژه در آیین نامه های انتخاباتی که پیش رو داریم باید معین گردد که انتخابات چگونه است و چه دستورالعملی ارائه خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره تعطیلی تهران نیز گفت تعطیلی کامل و قرنطینه کامل امکان پذیر نیست اما محدودیت های موجود باید بیشتر گردد.

افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی در کاهش کرونا تاثیر دارد

هاشمی همچنین با اشاره به آخرین گزارش ارائه شده از اتحادیه بین المللی حمل و نقل به کشور گفت: بر اساس این گزارش، در صورت تکمیل 40 درصد از ظرفیت اتوبوس و واگن مترو، حضور بیش از 15 دقیقه در حمل و نقل عمومی خطرناک است.

وی افزود: با توجه به شرایط موجود و درگیری دو سال آینده با کرونا باید واگن های مترو و اتوبوس اضافه گردد تا این واگن ها خلوت و نگرانی کاهش یابد.

هاشمی تاکید کرد : تا دو سال آینده هم با کرونا درگیر هستیم، مگر اینکه با بیش از 200 میلیون دوز واکسن شهروندان را واکسینه کنیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1108

به "خبرنگاران رییس شورای شهر: اجرای پروتکل های بهداشتی در تهران کمتر از 60 درصد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رییس شورای شهر: اجرای پروتکل های بهداشتی در تهران کمتر از 60 درصد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید