دست چپ پلنگ منتقل شده به تهران قطع شد

به گزارش تور کانادا، مدیرکل مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست گفت: متاسفانه علی رغم تلاش ها دست چپ پلنگ منتقل شده به تهران به دلیل عفونت قطع شد.

دست چپ پلنگ منتقل شده به تهران قطع شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، شهاب الدین منتظمی مدیر کل حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست اظهار کرد: سه شنبه هفته گذشته یک قلاده پلنگ در بشاگرد استان هرمزگان در یک تله فلزی گرفتار شده و با اطلاع همیاران به محیط زیست استان هرمزگان، نیرو های محیط زیست استان هرمزگان و دامپزشک اعزامی از استان فارس در روز جمعه نسبت به بیهوشی و زنده گیری این گونه اقدام و رادیوگرافی و سرم تراپی اولیه برای مداوای دست این حیوان انجام شد.

وی گفت: پس از بررسی های رادیو گرافی تعیین شد که شکستگی در استخوان دیده شده و رباط های دست آسیب دیده اند.

منتظمی ادامه داد: صبح روز یکشنبه این پلنگ با رعایت پروتکل های انتقال حیوانات وحشی و با هواپیما به تهران منتقل و به بیمارستان دکتر فتاحیان برای ادامه فرایند درمان انتقال یافت.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان گفت: این پلنگ پس از بررسی رادیوگرافی و سی تی اسکن، متاسفانه علی رغم تلاش تمام نیرو های محیط زیست و دامپزشکان بر اثر نکروز استخوان های دست چپ که به دلیل فشار تله باعث عفونت و از بین رفتن بافت های دست شده و قابلیت جراحی و ترمیم را نداشت که این ماده پلنگ به اتاق عمل انتقال و دست حیوان به دلیل از بین رفتن بافت عصبی و استخوان ها قطع شد.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پس از ریکاوری و به هوش آمدن حیوان اقدامات برای انتقال به کلینیک حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست انجام و این ماده پلنگ چهارساله در کلینیک حیات وحش پردیسان تحت مراقبت واقع شده است.

مدیرکل حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست از تلاش های همکاران محیط زیست استان هرمزگان، تیم دامپزشکی بیمارستان دکتر فتاحیان و هواپیمایی ماهان برای نجات جان این پلنگ، تشکر و قدردانی کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 915

به "دست چپ پلنگ منتقل شده به تهران قطع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست چپ پلنگ منتقل شده به تهران قطع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید