رئیس پنتاگون: همه پیمانکاران نظامی افغانستان را ترک می کنند

به گزارش تور کانادا، وزیر دفاع آمریکا در جمع خبرنگاران گفت، پیمانکاران نظامی مانند دیگر نیروهای آمریکایی افغانستان را ترک خواهند کرد.

رئیس پنتاگون: همه پیمانکاران نظامی افغانستان را ترک می کنند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا پنجشنبه شب گفت، پیمانکاران نظامی نیز افغانستان را ترک خواهند کرد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، رئیس پنتاگون با اشاره به اینکه فرایند خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان همچنان ادامه دارد گفت، خروج پیمانکاران از این کشور نیز طبق برنامه انجام خواهد شد.

در حال حاضر چیزی حدود 6150 پیمانکار آمریکایی و 4600 پیمانکار نظامی از سایر کشورها، تا ماه آوریل در افغانستان حضور داشته اند.

آستین در ادامه مدعی شد نیروهای افغان بدون حمایت نیروهای آمریکایی در روبروه با خیزش مجدد طالبان با چالش روبرو خواهند شد.

رئیس پنتاگون افزود، فعلاً برنامه ای برای شلیک به یک موشک فضاپیمای چینی که چندی پیش حین بازگشت به زمین از کار افتاده است وجود ندارد.

او با اشاره به اینکه بقایای این موشک احتمالاً تا روز شنبه یا یکشنبه به زمین می رسد، درخصوص فرود آن ها در آب های باز ابراز امیدواری کرد.

از سوی دیگر، مارک مایلی رئیس ستاد ارتش آمریکا نیز در این نشست خبری گفت، این احتمال وجود دارد که ارتش آمریکا، آموزش نیروهای نظامی افغان را در سایر کشورها ادامه دهد.

مایلی افزود، برای پشتیبانی از نیروی هوایی افغانستان که برای نگه داری، تعلیم و تعمیرات به حضور آمریکا متکی است، چاره ای اندیشیده نشده است.

رئیس ستاد ارتش آمریکا در ادامه گفت، کمک های آمریکا ممکن است همچنان از خارج از افغانستان ادامه یابد اما این گزینه نیز وجود دارد که برخی از قراردادها به طرف های افغان واگذار شود.

دومین پایگاه نظامی نیروهای خارجی تحت عنوان مایک اِسپن روز چهارشنبه به نیروهای ارتش افغانستان واگذار شد. این کمپ در منطقه مسئولیت تیپ 209 ارتش شاهین افغانستان واقع شده است.

پیش از این پایگاه آنتونیک در تیپ 215 ارتش میوند در ولایت هلمند از سوی نیروهای آمریکایی به نیروهای افغان واگذار شده بود.

فرایند خروج نظامیان خارجی از افغانستان در اول ماه می رسما آغاز شده است. قرار است بیش از 9000 نیروی خارجی تا 11 سپتامبر افغانستان را ترک کنند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1138

به "رئیس پنتاگون: همه پیمانکاران نظامی افغانستان را ترک می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس پنتاگون: همه پیمانکاران نظامی افغانستان را ترک می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید