شناسایی عامل اصلی رسیدن قیمت مرغ به کیلویی 20هزار تومان

به گزارش تور کانادا، خبرنگاران: عضو اتاق بازرگانی ایران معتقد است ظهور مرغ 20 هزار تومانی در بازار نتیجه عمل نکردن به هشدارهایی است که در ماه های گذشته از سوی فعالان این صنعت مطرح شده بود.

شناسایی عامل اصلی رسیدن قیمت مرغ به کیلویی 20هزار تومان

به گزارش تور کانادا به نقل از ایسنا، غلامعلی فارغی اظهار کرد: شرایط امروز بازار را ما از چند ماه قبل پیش بینی کرده بودیم و اگر امروز قیمت مرغ به مرز 20 هزار تومان رسیده دلیل آن را باید در مسائلی که این صنعت در ماه های گذشته با آن روبه رو بوده بررسی کرد.

وی با بیان اینکه هزینه مرغداران در ماه های گذشته به شکل جدی افزایش یافت اظهار داشت: بر اساس قیمت های رسمی هر کیلو ذرت برای استفاده در مرغداری ها باید 1500 تومان قیمت داشته باشد اما عددی که به تولیدکننده می رسد حتی تا 3000 تومان نیز افزایش یافته است. کنجاله سویا نیز بنا بوده کیلویی 2700 تومان تمام شود اما در بازار تا کیلویی 7000 تومان قیمت خورده است. تمام اینها در حالیست که اساسا نهاده دام در بازار بسیار محدود بوده و دسترسی به آنها حتی با قیمت بالاتر نیز برای مرغداران بسیار سخت است.

عضو اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: آمارها نشان می دهد که در اردیبهشت و خرداد حدود 117 میلیون جوجه برای استفاده گوشتی وارد مرغداری ها شده که این عدد از میزان نیاز کشور بیشتر است اما وقتی نهاده دام به مرغدار نمی رسد دو مشکل ایجاد می شود؛ از سویی مرغ در زمان خروج از مرغداری به میزان کافی رشد نکرده و گوشتی که تحویل می دهد کمتر از 2.5 کیلو است و از سوی دیگر نرسیدن نهاده باعث خودخوری مرغ و کاهش نهایی محصول می شود. از این رو با وجود آنکه بیش از تقاضای موجود در کشور ظرفیت تولید وجود دارد اما مسائل اجرایی باعث شده که محصول نهایی به سختی به دست مردم برسد.

وی با بیان اینکه قیمت 20 هزار تومانی امروز با توجه به افزایش قیمت ها چندان دور از واقعیت نیست توضیح داد: ستاد تنظیم بازار در خرداد سال گذشته قیمت هر کیلو مرغ را 13 هزار تومان در نظر گرفت. در این یکسال در کنار افزایش هزینه های جاری، گران شدن واکسن، خدمات و افزایش نرخ تورم نیز بسیار اثرگذار بوده است. از این رو افزایش قیمت از 13 هزار تومان به 20 هزار تومان چندان عجیب نیست.

عضو اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: در حال حاضر مذاکرات ما با وزارت جهاد کشاورزی نشان می دهد که هر چند ما بطور کامل با آنها هم نظر نیستیم اما قیمت مرغ گرم مورد تایید آنها نیز بیش از 17 هزار تومان اعلام شده و این یعنی نرخ های فعلی تنها عددی است برای آنکه مرغدار بیش از این ضرر نکند. در شرایطی که همه چیز افزایش قیمت شدید داشته چطور می توان انتظار داشت که تولید کننده مرغ حتی با قیمتی پایین تر از سال قبل محصولات خود را به بازار عرضه کند؟

فارغی گفت: حتی با وجود قیمت های فعلی نیز شرایط صنعت مرغداری کشور مطلوب نیست و ما باز هم اخطار می دهیم که اگر مرغداران ورشکست شوند در آینده کشور با کمبود عرضه مرغ روبرو خواهد شد و این مسئله به افزایش بسیار جدی تر قیمت این محصول منجر می شود.

در روزهای گذشته قیمت مرغ در بازار داخلی با افزایش چشمگیر از حدود کیلویی 12 هزار تومان به مرز کیلویی 20 هزار تومان افزایش پیدا کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 607

به "شناسایی عامل اصلی رسیدن قیمت مرغ به کیلویی 20هزار تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی عامل اصلی رسیدن قیمت مرغ به کیلویی 20هزار تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید