موفقیت 16 شرکت دانش بنیان در شروع همکاری مشترک و اعطای نمایندگی به طرف افغان

به گزارش تور کانادا، در ملاقات رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با سفیر ایران در افغانستان بر حضور پررنگ شرکت های دانش بنیان و اکوسیستم نوآوری در افغانستان و تحکیم روابط مالی تاکید شد.

موفقیت 16 شرکت دانش بنیان در شروع همکاری مشترک و اعطای نمایندگی به طرف افغان

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در ملاقات با سفیر ایران در کشور افغانستان، تمایل صندوق به افزایش تعاملات ایران و افغانستان در حوزه نوآوری را مطرح کرد و گفت: در مهرماه امسال 32 شرکت دانش بنیان با حمایت 80 درصدی صندوق نوآوری و شکوفایی در نمایشگاه صنعت برق، زیرساخت و مخابرات ایران در افغانستان شرکت کردند و به ارائه دستاورد های دانش بنیان خود پرداختند.

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه 16 شرکت دانش بنیان پیروز به انعقاد تفاهم نامه همکاری، اعطای نمایندگی و شروع همکاری مشترک شدند. پیرو حضور فعال شرکت های دانش بنیان در بازار افغانستان، پیگیری دستاورد ها و حمایت های بیشتر از این شرکت ها الزامی است.

وحدت همچنین ایجاد نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان در شهر کابل با همکاری بخش خصوصی، حضور نمایندگان صندوق و شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه بازرگانی افغانستان در بهمن ماه 1399، برگزاری وبینار معرفی بازار و فرصت های همکاری در افغانستان به شرکت های دانش بنیان با حضور شخص سفیر و رایزن بازرگانی ایران در افغانستان، پذیرش هیأت تجاری عالی رتبه از افغانستان در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات و سلامت و همکاری با وزارت تحصیلات عالی (علوم) و وزارت صنعت و تجارت افغانستان و انتقال تجربه در حوزه ایجاد زیرساخت های نوآوری در این کشور را از برنامه های مشترک صندوق نوآوری و شکوفایی و سفارت ایران در افغانستان در آینده مطرح کرد.

در ادامه امینیان، سفیر ایران در افغانستان نیز در این جلسه به معرفی فرهنگ مردم افغانستان و ارتباط دیرینه دینی، فرهنگی و سیاسی مردم این کشور با ایران پرداخت.

وی جمعیت جوان، پشتکار و اقتصاد پویای افغانستان را پیشران توسعه این کشور در سال های اخیر مطرح کرد و ادامه داد: در زمینه همکاری های حوزه نوآوری پتانسیل فراوانی وجود دارد و دولت و وزارت علوم افغانستان به دنبال ارتباط و الگوپذیری از ایران هستند.

وی ضمن تحسین دستاورد های کشور در حوزه شرکت های دانش بنیان ابراز تمایل کرد که علاوه بر صادرات مستقیم این محصولات، برنامه ریزی لازم برای فراوری مشترک در افغانستان و نیز صادرات به وسیله بندر چابهار به سایر کشور ها انجام گردد.

در ادامه این جلسه نیز ملکی فر، معاون توسعه صندوق نوآوری، برنامه ها و خدمات صادراتی صندوق را تشریح کرد و گفت: این صندوق به عنوان یکی از بازیگران اصلی زیست بوم نوآوری کشور، در راستای توسعه بازار شرکت های دانش بنیان، حمایت از حضور آن ها در نمایشگاه های خارجی، نمایشگاه های دائمی خارج از کشور، اخذ استاندارد های صادراتی و نشست های بین المللی و ملاقات و مذاکره با مشتریان خارجی شرکت های دانش بنیان را در دستور کار خود قرار داده است.

وی همچنین آماری از حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت های دانش بنیان برای حضور در بازار افغانستان در دو سال اخیر ارائه کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 925

به "موفقیت 16 شرکت دانش بنیان در شروع همکاری مشترک و اعطای نمایندگی به طرف افغان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موفقیت 16 شرکت دانش بنیان در شروع همکاری مشترک و اعطای نمایندگی به طرف افغان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید