هشدار مجلس انگلیس به فیس بوک و گوگل

به گزارش تور کانادا، یکی از کمیته های پارلمانی مجلس اعیان انگلیس به فیس بوک و گوگل هشدار داد باید استفاده از الگوریتم های شناسایی نماینده اخبار جعلی را تشدید نمایند.

هشدار مجلس انگلیس به فیس بوک و گوگل

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

کمیته فناوری های دیجیتال مجلس اعیان انگلیس در گزارشی که در این زمینه منتشر نموده هشدار داده که دموکراسی به علت انتشار گسترده اخبار و اطلاعات دروغ در فضای مجازی به طور جدی مورد تهدید قرار گرفته است.

در این گزارش 45 توصیه به دولت انگلیس در جهت مقابله با انتشار گسترده اخبار جعلی در فضای مجازی ارائه شده و هشدار داده شده که شکست در این زمینه خطرات جدی را برای این کشور به وجود می آورد.

در بخشی از گزارش یادشده از اینکه انتشار اخبار دروغین سلامت و بهداشت مردم را در عصر شیوع ویروس کرونا تهدید کند، اظهار نگرانی شده و نسبت دادن شیوع ویروس کرونا به نصب دکل های نسل پنجم تلفن همراه یکی از این شایعات نگران نماینده دانسته شده است.

در گزارش یادشده شبکه های اجتماعی و به خصوص گوگل و فیس بوک از جمله ابزار انتشار اخبار دروغین دانسته شده اند و از مدیران این دو شرکت خواسته شده الگوریتم های کنترل محتوای ارسالی کاربران را تقویت نمایند تا دروغ پراکنی کمتر گردد. همچنین تصریح شده که الگوریتم های مذکور باید مانع از وقوع تبعیض در فضای مجازی شده و شفافیت را تقویت نمایند تا کاربران پلتفرم ها بتوانند راحت تر و دقیق تر در خصوص موضوعات سیاسی همچون انتخابات تصمیم گیری نمایند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 598

به "هشدار مجلس انگلیس به فیس بوک و گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مجلس انگلیس به فیس بوک و گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید