پرداخت 80 میلیاردی به استراماچونی از راه قطر ، سنگین ترین پرونده تاریخ استقلال بسته می گردد؟

به گزارش تور کانادا، باشگاه استقلال میخواهد به وسیله یکی از اسپانسرهای فصل بعد، طلب استراماچونی را پرداخت کند تا پرونده سرمربی ایتالیایی بسته گردد.

پرداخت 80 میلیاردی به استراماچونی از راه قطر ، سنگین ترین پرونده تاریخ استقلال بسته می گردد؟

به گزارش خبرنگاران پرداخت مطالبات استراماچونی مسئله ای است که در تمام ماه های گذشته مدیران استقلال با آن روبرو بوده اند. از زمان جدایی این سرمربی، چندین مدیرعامل و هیئت مدیره در باشگاه استقلال به پست و مقام رسیده اند ولی طلب یک میلیون و 350 هزار دلاری این مربی ایتالیایی که با احتساب رقم تأخیر تأدیه تا زمان پرداخت و بعلاوه هزینه دادرسی طرفین تا یک میلیون و 530 هزار یورو افزایش پیدا نموده، پرداخت نشده است.

طبق اعلام علی فتح الله زاده، باشگاه استقلال برای فرار از محرومیت های احتمالی، تا تاریخ 10 فروردین زمان دارد تا طلب سرمربی ایتالیایی را به حساب او واریز کند. مدیرعامل آبی ها در این مدت روش های مختلفی را برای واریز این مبلغ امتحان کرد که هیچ کدام آنها گره گشا نبودند.

از دریافت وام چند ده میلیاردی از بانک گرفته تا کوشش برای انعقاد قرارداد با چند اسپانسر که هیچ کدام نتوانستند به حل شدن این پرونده کمک نمایند. آخرین راه چاره فتح الله زاده نیز اعلام شماره حساب برای واریز کمک های طرفداران بود که مبلغ گردآوری شده حتی به 500 میلیون تومان نیز نرسید.

در نهایت و زمانی که این امر برای مدیران استقلال مسجل شد که آنها به تنهایی قادر به پرداخت مبلغ ذکر شده نیستند، دست کمک به سوی دولت دراز کردند. علی فتح الله زاده در جلساتی که با چهره های سیاسی و مقامات دولتی داشت و در نامه هایی که برای اشخاصی از جمله مخبر، معاون اول رئیس جمهور نوشت، از آنها خواست تا به پرونده استراماچونی به دید یک بحث ملی نگاه نمایند و در این زمینه به او کمک نمایند.

حالا خبر رسیده که این رایزنی ها پایان مؤثر واقع شده و قرار است که استقلال به وسیله یکی از اسپانسرهای خود طلب استراماچونی را پرداخت کند. شیوه کار به این صورت است که با رایزنی های شکل گرفته، طلب استرا به یکی از حساب های بانکی او در کشور قطر واریز می گردد.

اپراتور همراه اول که از حمایت نماینده های مالی آبی ها به شمار می رود، آماده است تا 80 میلیارد تومان از طلب سرمربی ایتالیایی را به حساب قطری ها واریز کند و مابقی مبلغ مذکور را نیز خود مدیران استقلال گردآوری نمایند تا پرونده استراماچونی برای همواره بسته گردد. البته طبق اعلام محمد سررشته داری، مشاور مدیرعامل و مدیر دیجیتال مارکتینگ باشگاه استقلال، عقد قرارداد با همراه اول جهت دریافت زودتر از موعد مبلغ فصل بعد، به امضا نرسیده و رایزنی ها ادامه دارد.

هر چند که خبر پرداخت طلب استراماچونی به دست همراه اول در مرحله شایعات قرار داشته و به صورت رسمی اعلام نشده است اما طبق استعلام های گرفته شده از مسئولین باشگاه استقلال، آنها این موضوع را تأیید نموده اند و قرار است به زودی آبی ها مطالبات این سرمربی ایتالیایی را پرداخت نمایند تا مسئله ای بابت بسته شدن پنجره یا جرایم دیگر، آنها را تهدید نکند.

نکته مهمی که در این میان وجود دارد آن است که این مبلغ از محل طلب استقلال بابت اسپانسری فصل بعد پرداخت می گردد و مدیران باشگاه باید از اکنون خود را برای فصل بعد آماده نمایند تا جهت درآمدزایی باشگاه، به فکر منابع مالی جدیدی باشند. ضمن اینکه برای حضور در آسیا، استقلالی ها باید پرونده های دیگری مانند طلب گابریله پین، لئاندرو پادوانی و شاکیان داخلی را حل نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 اسفند 1401 بروزرسانی: 25 اسفند 1401 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1734

به "پرداخت 80 میلیاردی به استراماچونی از راه قطر ، سنگین ترین پرونده تاریخ استقلال بسته می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت 80 میلیاردی به استراماچونی از راه قطر ، سنگین ترین پرونده تاریخ استقلال بسته می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید