پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 13 دی 1400

به گزارش تور کانادا، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده آسمان تهران کمی تا قسمتی آفتابی و در بعضی ساعات ابری پیش بینی می گردد. فردا 13 دی ماه 1400 آسمان تهران ابری خواهد بود و شاخص آلودگی هوا نیز در شرایط زرد خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 13 دی 1400

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران ابری و در بعضی ساعات آفتابی است و حداکثر و حداقل دما در تهران هم 12و 5 درجه است.

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از پنج درجه به مرور و در طول روز به دوازده درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما 12 درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (13 دی ماه) حدودی ابری همراه با رگبار با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 12 درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه (14 دی ماه) هم آفتابی با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 10 درجه سانتیگراد و برای روز چهارشنبه (15 دی ماه) ابری با حداقل دمای 4 درجه و با حداکثر دمای 11درجه پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

کیفیت هوای مرکز، امروز (یکشنبه) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون با شاخص لحظه ای 75 در شرایط قابل قبول است.

براساس پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (12 دی ماه) با شروع تردد خودرو ها و عدم وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و کاهش کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد را در پی دارد و حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود.

کاهش تندی باد تا اواخر وقت امروز (12 دی ماه) همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد که به تبع آن برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز دوشنبه (13 دی ماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، هرچند با افزایش تردد خودرو ها غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت. کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود.

با تداوم پایداری جوی تا اواخر وقت دوشنبه (13 دی ماه) و عدم وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

به علت شدت و تداوم بارش در استان های بوشهر، فارس، هرمزگان و جنوب کرمان هشدار سطح قرمز هواشناسی صادر شده است.

در استان های خوزستان، بوشهر، فارس، هرمزگان، کرمان، سیستان وبلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال بختیاری، خراسان جنوبی بخش هایی از خراسان رضوی، اصفهان، یزد، ایلام و لرستان و جزایر خلیج فارس و تنگه هرمز بارش باران پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 22 بهمن 1400 بروزرسانی: 22 بهمن 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1468

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 13 دی 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا دوشنبه 13 دی 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید