کنگره تاریخ معماری و شهرسازی در کرمانشاه برگزار می گردد

به گزارش تور کانادا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استان کرمانشاه نهم دی ماه سال جاری برگزار می گردد.

کنگره تاریخ معماری و شهرسازی در کرمانشاه برگزار می گردد

جهت دریافت خدمات قیمت در ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش تور کانادا از کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، جلسه کمیته علمی برگزاری کنگره تاریخ معماری و شهرسازی کرمانشاه که در محل سالن جلسات معاونت امور عمرانی استانداری کرمانشاه به ریاست معاون عمرانی استانداری برگزار گردید.

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به اهمیت برگزاری این کنگره گفت: در سطح استان کرمانشاه حرف های زیادی در حوزه معماری برای گفتن وجود دارد که با توجه به تنوع قومی و زیستی باید مورد توجه قرار گیرد.

نیک کردار اضافه نمود: استان کرمانشاه با توجه به شرایط آب و هوایی و تنوع فصلی و همچنین تنوع فرهنگی از لحاظ ساختارهای معماری از تنوع زیادی برخوردار است که باید به درستی معرفی و شناسانده گردد.

وی مطرح کرد: برگزاری کنگره تاریخ معماری فرصت مناسبی است تا یک مستندسازی مناسب در حوزه معماری استان شکل بگیرد که بتواند به عنوان یک مرجع در اختیار آیندگان قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه نیز در این جلسه، با بیان اینکه چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران سال جاری ابتدا به صورت استانی برگزار می گردد، گفت: مقالات برگزیده کنگره های استانی به کنگره ملی ارائه خواهد شد.

جلیل بالایی هدف از برگزاری این کنگره بازشناسی، معرفی و انعکاس ارزشهای معماری استان کرمانشاه دانست و گفت: این کنگره در هشت محور، حوزه های فرهنگی ـ طبیعی شهرها و روستاهای تاریخی، منظر فرهنگی و منظر شهری تاریخی، سازه در تاریخ معماری و شهرسازی، باستان شناسی، معماری و شهر سازی، میراث معماری و شهرسازی مدرن، میراث آب و کشاورزی، میراث فرهنگی ناملموس و راه های فرهنگی و عناصر وابسته شهرسازی برگزار می گردد.

وی با بیان اینکه علاقه مندان و اساتید حوزه معماری و شهرسازی می توانند تا تاریخ 5 دی ماه مقالات خود را به دبیرخانه این کنگره ارسال نمایند، گفت: این کنگره به صورت یک روزه در تاریخ 29 دی ماه سال جاری در محل هتل پارسیان شهر کرمانشاه برگزار می گردد.

بالایی برگزاری مسابقه عکاسی و نمایش عکسها در زمان کنگره، برگزاری مسابقه اسکیس معماری سنتی و بافت های تاریخی، برگزاری نمایشگاه عکسهای قدیمی کرمانشاه در تکیه معاون الملک و برگزاری نمایشگاه آثار معنوی ثبت شده در تکیه بیگلربیگی را از دیگر برنامه های جانبی کنگره تاریخ معماری و شهرسازی کرمانشاه مطرح کرد.

در این نشست در مورد اعضای کمیته علمی، طراحی پوستر و چگونگی دریافت مقالات و فرایند انتخاب مقالات برگزیده بحث و گفتگو شد.

علاقه مندان میتوانند جهت دریافت اطلاعات تکمیلی کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استان کرمانشاه به آدرس اینترنتی Kermanshah.chaui.ir مراجعه نمایند.

منبع: تسنیم
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 173

به "کنگره تاریخ معماری و شهرسازی در کرمانشاه برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره تاریخ معماری و شهرسازی در کرمانشاه برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید