معماری و عمران

شهر همدرد بیش از همه نیازمند یک انگاره جمعی است

خبرنگاران نابرابری به­ مثابه یک واقعیت در حیات اجتماعی بشر، پدیده تازه ای نیست. کنکاش پیرامون این مسئله به شکل نوین آن در آثار مارکس، انگلس و بسیاری از مفسران و مصلحان اجتماعی عصر جدید نظیر هنری لوفور، دیوید هاروی دیده می­ گردد که آن را به ظهور شهر سرمایه...

20 شهریور 1399

تناقضات شورای شهر مشهد در پروژه کمربند جنوبی ، طرحی که زندگی سه میلیون نفر را به خطر می اندازد

عضو شورای شهر مشهد در نطق پیش از دستور خود در حالی نسبت به عدم انعطاف و انسان محور نبودن شهرسازی مدرن سخن گفت که طرح کمربند جنوبی مورد تأیید او، زندگی سه میلیون انسان را به خطر می اندازد.

13 شهریور 1399

11 هزار قطعه خودرو در دانشگاه آزاد اسلامی همدان فراوری شد، راه اندازی مدرسه عالی مهارت با 108 دوره آموزشی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی همدان از طراحی و فراوری 11 هزار قطعه خودرو در این واحد دانشگاهی اطلاع داد و اضافه کرد: این قطعات به فراوری انبوه رسیده و مقرر شده روی خودروی دی اس 9 به کارگیری شوند.

9 شهریور 1399

خسارت سیل به 400 خانه در گلستان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان گفت که سیل هفته گذشته به 400 خانه در 52 روستا و چهار شهر این استان خسارت وارد کرد که از این تعداد 15 درصد خانه ها به طور کامل تخریب شد.

2 شهریور 1399

به این مهند س های معاصر ایرانی افتخار کنید!

همشهری آنلاین - شبنم سید مجیدی: خیلی از ما نام و مشخصات بازیگران سینما را که با فیلم های شان شگفت زده مان نموده اند، می شناسیم. اما چقدر با آن ذهن های عظیم که اختراعات شگفت انگیزی داشته اند یا برای پیشرفت علم کاری نموده اند و زندگی را برای ما آسان تر و شاد...

29 مرداد 1399

معرفی مشمولان وام ودیعه مسکن به بانک از 20 مرداد

به گزارش خبرنگاران، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در برنامه تلویزیونی، با اشاره به اینکه موضوع مسکن یک موضوع چندوجهی است و باید از زوایای مختلف موردبررسی قرار بگیرد، گفت: کاهش قیمت مسکن به وجوه مختلفی از اقتصاد وابسته است...

15 مرداد 1399

راز شمع های پنهان پل خواجو

پل تاریخی خواجو برای اصفهانی ها و گردشگران تنها یک سازه معماری نیست، بنایی است که پیرامون آن هنر زیبایی و خاطره جریان دارد.

9 مرداد 1399

اعلام تدوین راهنمای مقابله با کرونا ویروس در موزه ها

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، تدوین راهنمای مقابله با کرونا ویروس در موزه ها صورت گرفت.

8 مرداد 1399

باغ فتح آباد کرمان الهام بخش باغ شازده

باغ عمارت بیگلربیگی (فتح آباد) باغی مربوط به دوره قاجار است که در 25 کیلومتری شهر کرمان، روستای اختیارآباد واقع شده است. در این مقاله بیشتر با این باغ زیبا آشنا شوید.

13 تیر 1399

کلیسای جامع میلان، تاریخی به طول 6 قرن!، عکس

طبق شواهد موجود کلیسای دوئومو در مدت 582 سال ساخته شده و زندگی سنگ تراشان، معماران و کشیشان زیادی را به خود دیده است اما هم اکنون یکی از زیباترین بناهای معماری دنیا محسوب می شود؛ بنایی که می توان آن را در قالب چهار کلمه بزرگ، سفید، آراسته و غیرعادی توصیف...

7 تیر 1399

گنبد علویان همدان بازسازی می گردد

معاون میراث فرهنگی همدان گفت: تزیینات بنای تاریخی گنبد علویان که بر اثر عوامل جوی آسیب دیده بود، بازسازی شد.

3 تیر 1399

در کدام محله های تهران می توان خانه ارزان رهن کرد؟

در تهران همه چیز گران تر است. از خرید مایحتاج روزانه گرفته تا امکانات مهم و اساسی زندگی مانند خانه. به طوری که می توان گفت قیمت یک خانه 60 متری در مناطق مرکزی تهران، بیشتر با قیمت یک خانه 100 متری در مناطق گران قیمت سایر شهرهای ایران برابری می نماید. این موضوع...

25 خرداد 1399

خبرنگاران مرحله اول طرح هادی 376 روستای استان تهران اجرا شد

تهران- خبرنگاران- معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان تهران گفت: 530 روستای بالای 20 خانوار در استان وجود دارد که سال گذشته در فاز اول برای 376 روستا طرح هادی اجرا شد.

23 خرداد 1399

انواع درب ورودی ساختمان

درب ورودی ساختماندرب ورودی یکی از بخش های ضروری در هر منزل می باشد که حریم خصوصی را مشخص کرده و امنیت ساکنین را تضمین می نماید.

21 خرداد 1399

بازسازی سالن بدنسازی

بدنسازی یکی از بهترین ورزش هایی است که هم به تناسب اندام می پردازد و هم باعث سلامتی و طول عمر انسان ها می گردد. این ورزش باید تحت آموزش مربی انجام گردد و خوشبختانه امروزه تعداد سالن های بدنسازی بسیار گسترش یافته و در مجاورت محل سکونت شما حتما یک سالن بدنسازی...

9 خرداد 1399

کرونا؛ چالشی عظیم برای ریاست دوره ای آلمان بر اتحادیه اروپا

سفیر آلمان در اتحادیه اروپا طی یادداشتی خطاب به صدراعظم و وزارتخانه های مختلف آلمان درباره تأثیرات گسترده شیوع ویروس کرونا بر ریاست دوره ای کشورش بر اتحادیه اروپا در نیمه دوم امسال هشدار داد.

30 اردیبهشت 1399

توسعه علم با ایجاد تناسب در بخش های مختلف آموزش عالی محقق می گردد

رئیس دانشگاه فنی حرفه ای گفت: برای تحقق و توسعه علم نیازمند ایجاد تناسب در بخش های مختلف آموزش عالی هستیم؛ به گونه ای که تمام بخش ها به یک میزان رشد یابند.

29 اردیبهشت 1399

مصوبه نهایی وام مسکن مهر پردیس صادر شد

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: مصوبه نهایی پرداخت وام یک هزار میلیارد تومانی مسکن مهر پردیس از سوی بانک مرکزی کشور صادر شد.

18 اردیبهشت 1399

قلعه ساسانی کرشاهی را ناقص کردند

حفاری های غیرمجاز و قدم هایی که احتمالا از سر عمد به سمت قلعه ساسانی آران و بیدگل برداشته شد، بخشی از قلعه کرشاهی در بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل در کاشان را تخریب کرد.

10 اردیبهشت 1399

باغ کمال فرهنگ های مشترک، میراث مشترک، مسئولیت مشترک

18 آوریل برابر با 29 فروردین ماه بعنوان روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی نامگذاری شده است، شورای بین المللی بناها و محوطه ها (ایکوموس) هر سال، به مناسبت این روز، موضوعی را پیشنهاد می نماید تا کمیته های ملی، بین المللی و دیگر سازمان هایی که تمایل به همکاری...

29 فروردین 1399
تعداد: (32)