گیاهانی که فشار خونتان را کاهش می دهند

به گزارش تور کانادا، متخصصان تغذیه می گویند فشار خون بالا را می توان با مصرف بعضی گیاهان کاهش داد.

گیاهانی که فشار خونتان را کاهش می دهند

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، امروزه بخش قابل توجهی از مردم از فشار خون بالا رنج می برند.

فشار خون بالا یک بیماری مزمن است که ارتباط مستقیمی با بیماری های قلبی و عروقی دارد. این بیماری زمانی روی می دهد که رگ ها آغاز به تنگ شدن می نمایند و فشار خون به دیواره رگ ها افزایش می یابد.

به همین جهت قلب مجبور است برای پمپاژ خون فشار بیشتری را تحمل کند. در صورت عدم درمان فشار خون بالا، این امر می تواند منجر به بیماری هایی مانند سکته قلبی، مسائل در رگ های کرونری (رگ های خون رسان به قلب) و نیز سکته مغزی گردد.

با این حال، خبر راضی نماینده این است که می توانید با مصرف بعضی گیاهان از خطر افزایش فشار خون بالا جلوگیری کنید.

مهمترین گیاهانی که می توانند باعث کاهش فشار خون شوند شامل موارد ذیل است:

1- سیر

سیر حاوی 33 ترکیب مختلف سولفور است که خواص ضدالتهابی، ضدباکتریایی و آنتی اکسیدانی دارد. آلیسین موجود در سیر می تواند به میزان قابل توجهی فشار خون را کاهش دهد.

2- چای سبز

اپیگالوکاتچین موجود در چای سبز یکی از آنتی اکسیدان های بسیار قوی است که خواص ضدالتهابی دارد. تحقیقات متعدد بر روی چای سبز نشان داده است این نوشیدنی گیاهی می تواند باعث کاهش فشار خون سیستولی و دیاستولی گردد.

3- دارچین

از جنبه فنی اگر بخواهیم به مسئله نگاه کنیم دارچین در خانواده ادویه ها دسته بندی می گردد، اما این گیاه را همانند چای سبز می توانید به صورت دم نموده مصرف کنید. انسولین موجود در دارچین باعث کاهش فشار خون می گردد.

4- مریم گلی

مریم گلی را به عنوان ادویه به سس گوجه، املت، ماهی و پاستا اضافه می نمایند. به دلیل خواص آنتی اکسیدانی این گیاه، مریم گلی می تواند باعث کاهش فشار خون گردد.

5- چای ترش

چای ترش را با گل های عظیم و قرمزش می شناسند. این گل ها را پس از چیدن و خشک کردن می توان برای تهیه چای مورد استفاده قرار داد. به دلیل سطح بالای آنتی اکسیدان های موجود در چای ترش و خواص ضدالتهابی آن، این نوشیدنی می تواند باعث کاهش فشار خون گردد.

6- زالزالک

این گیاه که از خانواده رز است، به صورت گسترده به عنوان یک داروی گیاهی مورد استفاده قرار می گیرد. از برگ، میوه ها و گل این گیاه به عنوان دارو برای درمان بعضی بیماری ها استفاده می گردد. می توانید از این گیاه برای کاهش فشار خون بالا، سطح کلسترول بالا و کنترل خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی بهره ببرید.

در کنار مصرف این گیاهان، می توانید با کاهش مصرف نمک خوراکی و نیز افزایش تحرک و ورزش مداوم به میزان قابل توجهی از فشار خون بالا جلوگیری کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 904

به "گیاهانی که فشار خونتان را کاهش می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیاهانی که فشار خونتان را کاهش می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید