آخرین نظرسنجی درباره انتخابات آمریکا؛ نتیجه انتخابات آمریکا چه خواهد شد؟

به گزارش تور کانادا، در حالی که تنها 9 روز تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده باقی مانده است بیش از 55 میلیون رای دهنده آمریکایی تا به امروز به طور زودهنگام در رای گیری شرکت کرده اند. تخمین زده می شود که تا به امروز بیش از 35 میلیون نفر رای خود را از راه دور برای حوزه های رای گیری ارسال کرده اند و بیش از 15 میلیون نفر نیز با حضور در مراکز رای گیری در انتخابات شرکت کرده اند.

آخرین نظرسنجی درباره انتخابات آمریکا؛ نتیجه انتخابات آمریکا چه خواهد شد؟

به گزارش یورونیوز، برخی کارشناسان از جمله مایکل مک دونالد، استاد دانشگاه فلوریدا پیش بینی کرده اند که در این دوره از انتخابات با در نظر دریافت میزان مشارکت زودهنگام رای دهندگان، رکورد مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری با مجموع 150 میلیون رای شکسته خواهد شد. در این صورت آمریکا با مشارکت 65 درصد از واجدان شرایط در رای گیری شاهد بیشترین میزان مشارکت از سال 1908 میلادی تا به امروز خواهد بود.

نزدیک به 240 میلیون آمریکایی واجد شرایط شرکت در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری هستند.

بررسی ها نشان می دهد که بیش از 25 میلیون نفر از افرادی که تا به امروز در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کرده اند ساکن ایالت های سرنوشت ساز یا همان ایالت هایی هستند که صحنه رقابت دونالد ترامپ با جو بایدن است. یکی از این ایالت ها فلوریدا است که دونالد ترامپ روز شنبه با حضور در یکی از شعبه های اخذ رای آن در غرب پالم بیچ به طور زودهنگام در انتخابات شرکت کرد.

مایک پنس، معاون دونالد ترامپ نیز روز جمعه در شهر ایندیاناپولیس در ایالت ایندیانا در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده بود. کامالا هریس، معاون جو بایدن هم روز چهارشنبه با انتشار ویدئویی اعلام کرده بود که تصمیم گرفته است تا با ارسال رای خود با پست در رای گیری شرکت کند.

در ادامه نتیجه آخرین نظرسنجی های اجرا شده در 13 ایالت سرنوشت ساز این دوره از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را که با رنگ زرد در نقشه کالج الکترال مشخص شده اند بررسی کرده ایم. برای هر ایالت تعداد و اهمیت آرای الکترال آن توضیح داده شده است. جو بایدن بدون پیروزی در این 13 ایالت 218 رای الکترال (از ایالت های آبی رنگ) خواهد داشت. به این ترتیب نامزد دموکرات ها برای پیروزی (کسب 270 رای در کالج الکترال) به تنها 52 رای الکترال از این 13 ایالت نیاز دارد.

در مقابل دونالد ترامپ شرایط سختتری دارد، زیرا بدون پیروزی در این 13 ایالت تنها 125 رای الکترال (از ایالت های قرمز رنگ) به دست خواهد آورد. در نتیجه رئیس جمهوری کنونی آمریکا برای پیروزی در انتخابات پیش رو باید بتواند حداقل 145 رای الکترال از 13 ایالت سرنوشت ساز که در ادامه نتیجه آخرین نظرسنجی در هر کدام از آن ها ذکر شده است کسب کند.

نیوهمپشایر؛ پیشتازی مستمر بایدن

رقابت در ایالت نیوهمپشایر چهار سال پیش از آنچه بسیاری از ناظران تصور می کردند فشرده تر بود. هیلاری کلینتون در سال 2016 با کسب حدود سه هزار رای بیشتر پیروز شد دونالد ترامپ را در نیوهمپشایر شکست دهد. این در حالی است که بنا به نتیجه نظرسنجی ها رای نامزد حزب دموکرات در این ایالت بیشتر از این پیش بینی می شد.

در این دوره نیز نظرسنجی ها به طور مستمر از پیشتازی جو بایدن برای کسب چهار رای الکترال نیوهمپشایر حکایت دارد. نتیجه آخرین نظرسنجی اجرا شده نشان می دهد که 51 درصد رای دهندگان در نیوهمپشایر قصد دارند به جو بایدن رای دهند. در مقابل 41 درصد نیز از دونالد ترامپ حمایت کرده اند.

نیوهمپشایر از جمله ایالت هایی است که متمایل به دموکرات ها است و در واقع آن ها در موضع دفاع از آرای اکترال این ایالت هستند. پیروزی دونالد ترامپ در این ایالت در شب پس از رای گیری می تواند نشانه ای از موج قرمز مورد نظر جمهوریخواهان باشد.

پنسیلوانیا؛ پیشتازی بایدن با فاصله اندک

ایالت پنسیلوانیا در این دوره از انتخابات احتمالا به همراه فلوریدا سرنوشت سازترین ایالت ها هستند. دونالد ترامپ چهار سال پیش با پیروزی در این ایالت توانست راستا خود برای پیروزی در کالج الکترال را هموار کند.

نتیجه نظرسنجی های اجرا شده در پنسیلوانیا از پیشتازی جو بایدن با اختلافی اندک حکایت دارد. در آخرین نظرسنجی منتشرشده از شرایط آراء در ایالت پنسیلوانیا 51 درصد از رای دهندگان احتمالی از جو بایدن حمایت کرده اند. در مقابل 44 درصد آن ها گفته اند که به رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده رای خواهند داد.

پیروزی جو بایدن در پنسیلوانیا می تواند راستا دونالد ترامپ برای راهیابی به کاخ سفید را سخت کند. با این حال تکلیف 20 رای الکترال پنسیلوانیا ممکن است به دلیل تعداد زیاد آرای ارسالی با پست و همچنین فاصله اندک دو نامزد تا چند روز پس از رای گیری سوم نوامبر (13 آبان) مشخص نشود.

اوهایو؛ پیشتازی 2 درصدی ترامپ

دونالد ترامپ چهار سال پیش با اختلاف چشمگیر هشت درصد در ایالت سرنوشت ساز اوهایو پیروز شد. با این حال در این دوره بنا بر نتیجه نظرسنجی ها رقابتی تنگاتنگ بین او و جو بایدن در این ایالت در جریان است.

بنا به آخرین نظرسنجی منتشر شده از رای دهندگان اوهایو، 49 درصد آن ها از دونالد ترامپ حمایت می کنند. طبق این نظرسنجی جو بایدن رای 47 درصد از رای دهندگان احتمالی در اوهایو را به دست خواهد آورد.

پیروزی در اوهایو که 18 رای الکترال دارد برای دونالد ترامپ حیاتی است. او در صورت شکست در اوهایو به احتمال زیاد از راهیابی به کاخ سفید باز خواهد ماند. در دوره های اخیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هیچ کدام از نامزد های حزب جمهوریخواه نتوانستند بدون پیروزی در اوهایو به ریاست جمهوری برسند.

میشیگان؛ فاصله 9 درصدی ترامپ با بایدن

بیشتر رای دهندگان در ایالت میشیگان چهار سال پیش به دونالد ترامپ رای دادند. با این حال در این دوره از انتخابات جو بایدن در بیشتر نظرسنجی های اجرا شده در این ایالت از دونالد ترامپ محبوبیت بیشتری داشته است.

نتیجه آخرین نظرسنجی اجرا شده در ایالت میشیگان از پیشتازی 9 درصدی جو بایدن حکایت دارد. بنا به این نظرسنجی که نتیجه آن روز جمعه منتشر شد نامزد دموکرات ها از حمایت 48 درصد از رای دهندگان احتمالی در میشیگان برخورددار است. در مقابل 39 درصد آن ها قصد دارند به دونالد ترامپ رای دهند.

نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در ایالت میشیگان ممکن است به دلیل شمارش زمانگیر آرای ارسالی با پست و فاصله اندک آرای دو نامزد تا چند روز پس از رای گیری مشخص نشود.

ویسکانسین؛ پیشتازی 12 درصدی بایدن

دونالد ترامپ چهار سال پیش با پیروزی در ایالت ویسکانسین شگفتی آفرین شد و توانست آرای الکترال این ایالت را کسب کند. با این حال نتایج نظرسنجی های اجرا شده در این ایالت طی هفته های اخیر به طور مستمر از پیشتازی جو بایدن حکایت دارد.

طبق آخرین نظرسنجی اجرا شده در ایالت ویسکانسین جو بایدن 54 درصد آرای رای دهندگان احتمالی را کسب خواهد کرد. در مقابل دونالد ترامپ از حمایت 42 درصد رای دهندگان احتمالی در ویسکانسین برخوردار است.

نتیجه رای گیری در ایالت ویسکانسین مانند ایالت های پنسیلوانیا و میشیگان ممکن است به دلیل شمارش زمانگیر آرای ارسالی با پست تا چند روز پس از برگزاری انتخابات سوم نوامبر مشخص نشود. به این ترتیب شاید تا چند روز پس از انتخابات نتوان به طور قطعی درباره سرنوشت 10 رای الکترال ویسکانسین اظهارنظر کرد.

مینه سوتا؛ امید های ترامپ با وجود پیشتازی بایدن

دونالد ترامپ چهار سال پیش با اختلافی اندک از هیلاری کلینتون در ایالت مینه سوتا مغلوب گردید. او این بار امیدوار است تا بتواند با پیروزی در مینه سوتا اثر شکست احتمالی خود در یکی از ایالت هایی را که در سال 2016 در آن ها پیروز شده بود تا حدودی خنثی کند.

با این حال در بیشتر نظرسنجی های اجرا شده در ایالت مینه سوتا جو بایدن با اختلاف نه چندان زیادی پیشتاز است. بنا به یکی از آخرین نظرسنجی هایی که در این ایالت اجرا شده است جو بایدن 48 درصد و دونالد ترامپ 42 درصد محبوبیت دارند.

پیروزی جو بایدن در ایالت مینه سوتا که از جمله ایالت های متمایل به دموکرات ها محسوب می شود چندان مشخص کننده نخواهد بود. با این حال غلبه دونالد ترامپ بر رقیب خود در این ایالت می تواند راستا راهیابی مجدد او به کاخ سفید را هموار کند.

آیووا؛ رقابت تنگاتنگ بایدن و ترامپ برای 6 رای الکترال

دونالد ترامپ چهار سال پیش در ایالت آیووا پیروز شد و این بار نیز برای راهیابی مجدد به کاخ سفید به شش رای الکترال این ایالت نیاز خواهد داشت. بیشتر نظرسنجی های اجرا شده در ایالت آیووا از رقابت شانه به شانه رئیس جمهوری کنونی آمریکا با رقیب دموکرات خود حکایت دارد.

بنا به آخرین نظرسنجی اجرا شده در آیووا دونالد ترامپ و جو بایدن هر کدام 47 درصد آرای رای دهندگان احتمالی در این ایالت را به دست خواهند آورد.

پیروزی احتمالی جو بایدن در ایالت آیووا در شب پس از رای گیری را می توان نشانه ای از گرایش رای دهندگان به نامزد دموکرات ها و افزایش بخت او برای راهیابی به کاخ سفید در نظر گرفت. در مقابل دونالد ترامپ اگر پیروز به کسب شش رای الکترال این ایالت شود باید همچنان به امید پیروزی در بسیاری از ایالت های سرنوشت ساز دیگر باشد.

کارولینای شمالی؛ فاصله اندک ترامپ با بایدن

هیلاری کلینتون به عنوان نامزد دموکرات ها در انتخابات دوره گذشته در ایالت کارولینای شمالی از دونالد ترامپ مغلوب گردید. جو بایدن در این دوره امیدوار است که بتواند 15 رای الکترال این ایالت را کسب کند. این در حالی است که چهار سال پیش فاصله دونالد ترامپ با هیلاری کلینتون در کارولینای شمالی تنها سه درصد بود.

چند نظرسنجی اخیر در ایالت کارولینای شمالی از پیشتازی جو بایدن با اختلاف اندک حکایت دارد. نتیجه نظرسنجی ها پیش از آن نشان دهنده رقابت نزدیک نامزد دموکرات ها و رئیس جمهوری کنونی آمریکا در کارولینای شمالی بود. بنا به آخرین نظرسنجی اجرا شده در این ایالت 48 درصد رای دهندگان از جو بایدن حمایت می کنند. در مقابل 44 درصد آن ها قصد دارند تا به دونالد ترامپ رای بدهند.

نتیجه انتخابات در کارولینای شمالی در شب پس از رای گیری احتمالا اولین معیار ارزیابی شرایط دو نامزد برای ناظران خواهد بود. پیروزی دونالد ترامپ در این ایالت می تواند نشان دهنده رقابتی فشرده و طولانی برای مشخص برنده انتخابات باشد. این در حالی است که پیروزیت جو بایدن در کسب آرای الکترال کارولینای شمالی احتمالا امید دموکرات ها برای پیروزی قاطع جو بایدن را زنده نگه خواهد داشت.

جورجیا؛ رقابت فشرده ترامپ و بایدن در پایگاه جمهوری خواهان

نامزد های دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری از سال 1992 تا به امروز پیروز به جلب نظر بیشتریت رای دهندگان در جورجیا نشده اند. دموکرات ها امیدوارند که بتوانند در این دوره 16 رای الکترال جورجیا را از چنگ دونالد ترامپ در بیاورند.

طبق نظرسنجی های اخیر در جورجیا رقابت نزدیک و فشرده ای بین جو بایدن و دونالد ترامپ در این ایالت جنوبی در جریان است. بنا به آخرین نظرسنجی اجرا شده جو بایدن و دونالد ترامپ هر کدام از حمایت 46 درصد رای دهندگان احتمالی جورجیا برخوردار هستند.

دونالد ترامپ برای راهیابی دوباره به کاخ سفید به پیروزی در جورجیا نیازی مبرم خواهد داشت. در مقابل جو بایدن می تواند بدون کسب رای آرای الکترال جورجیا همچنان امید زیادی برای پیروزی داشته باشد، اما اگر پیروز به شکست دونالد ترامپ در جورجیا شود احتمال انتخابش به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا به طرز چشمگیری افزایش می یابد.

فلوریدا؛ رقابت شانه به شانه ترامپ و بایدن برای کسب 29 رای الکترال

ایالت فلوریدا با آرای الکترال زیاد خود در هر دوره از انتخابات آمریکا در دهه های اخیر ایالتی مهم برای نامزد های دموکرات و جمهوریخواه بوده است. ترکیب جمعیتی این ایالت که هم تعداد زیادی از افراد سالمند و بازنشسته، هم سیاهپوستان و هم اسپانیایی تبار ها در آن زندگی می کنند به گونه ای است که هر دو حزب می توانند به کسب 29 رای الکترال آن امیدوار باشند.

نتیجه آخرین نظرسنجی منتشرشده در ایالت فلوریدا نشان می دهد که 49 درصد رای دهندگان از جو بایدن حمایت می کنند. در مقابل 47 درصد از آن ها قصد دارند به دونالد ترامپ رای دهند.

رئیس جمهوری کنونی آمریکا در صورت عدم پیروزی در فلوریدا راستا بسیار سختی را برای کسب 270 رای الکترال لازم برای راهیابی به کاخ سفید در پیش خواهد داشت. در مقابل جو بایدن بدون پیروزی در فلوریدا باز هم بخت پیروزی دارد، اما غلبه بر دونالد ترامپ در این ایالت کلیدی می تواند تکلیف نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را در همان ساعات پس از سرانجام رای گیری مشخص کند.

تگزاس؛ قدرت نمایی بایدن در حیاط خلوت جمهوریخواهان

ایالت تگزاس پایگاه مهم جمهوریخواهان در چند دوره اخیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود. این ایالت جنوبی با آرای الکترال زیاد خود همان شرایطی را برای جمهوریخواهان در کالج الکترال داشت که ایالت های کالیفرنیا و نیویورک برای دموکرات ها دارند. با این حال در این دوره از انتخابات پیروزی جمهوریخواهان در تگزاس قطعی به نظر نمی رسد.

بنا به آخرین نظرسنجی اجرا شده در تگزاس جو بایدن با اختلاف تنها یک درصد از دونالد ترامپ در این ایالت پیش افتاده است. طبق نتیجه این نظرسنجی 48 درصد رای دهندگان در تگزاس از جو بایدن و 47 درصد از دونالد ترامپ حمایت می کنند.

تغییر ترکیب جمعیتی تگزاس و فضای سیاسی متمایل به دموکرات ها از جمله عواملی هستند که در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری باعث شده اند دموکرات ها به پیروزی در تگزاس امیدوارتر از پیش باشند.

آریزونا؛ رقابت تنگاتنگ برای کسب 11 رای الکترال

ایالت آریزونا نیز مانند تگزاس و جورجیا در دوره های اخیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پایگاه امن جمهوریخواهان محسوب می شد و دموکرات ها بختی برای پیروزی در آن نداشتند. با این حال در این دوره از انتخابات رقابت فشرده ای بین بین جو بایدن و دونالد ترامپ برای کسب 11 رای الکترال آریزونا شکل گرفته است.

نتیجه آخرین نظرسنجی منتشرشده از نظر رای دهندگان در آریزونا نشان می دهد که 48 درصد از آن ها قصد دارند به دونالد ترامپ رای بدهند. این در حالی است که 47 درصد نیز از جو بایدن حمایت می کنند.

پیروزی در آریزونا برای دونالد ترامپ مانند ایالت های جورجیا و تگزاس حیاتی است. بخت او در صورت شکست در یکی از این ایالت ها به شدت کاهش می یابد. در مقابل جو بایدن در صورت پیروزی در یکی از این سه ایالت راستا بسیار آسانی برای کسب 270 رای الکترال در پیش خواهد داشت.

نوادا؛ پیشتازی 9 درصدی بایدن برای کسب 6 رای الکترال

هیلاری کلینتون چهار سال پیش در ایالت نوادا پیروز شد و این بار نیز به نظر می رسد جو بایدن بخت بیشتری از دونالد ترامپ برای کسب شش رای الکترال این ایالت غربی دارد.

نتیجه آخرین نظرسنجی منتشرشده از شرایط دو نامزد در ایالت نوادا نشان می دهد که 52 درصد رای دهندگان از جو بایدن حمایت می کنند. در مقابل 43 درصد آن ها قصد دارند به دونالد ترامپ رای بدهند.

نامزد جمهوریخواهان در صورت غلبه بر جو بایدن در نوادا می تواند به جبران شکست احتمالی خود در یکی دیگر از ایالت های کلیدی مانند آیووا یا ویسکانسین امیدوار باشد. اما برای نامزد دموکرات ها نوادا یکی از ایالت هایی محسوب می شود که باید از آن دفاع کند. در نتیجه پیروزی احتمالی جو بایدن در ایالت نوادا چندان برای او سرنوشت ساز نخواهد بود هر چند با کسب آرای الکترال نوادا خواهد توانست راستا دونالد ترامپ در کالج الکترال برای کسب 270 رای را سختتر کند.

منبع: فرارو
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 786

به "آخرین نظرسنجی درباره انتخابات آمریکا؛ نتیجه انتخابات آمریکا چه خواهد شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین نظرسنجی درباره انتخابات آمریکا؛ نتیجه انتخابات آمریکا چه خواهد شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید