دوره های آموزشی پادگان ها تعطیل می شود؟

به گزارش تور کانادا، فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران گفت: با وجود حضور تیم های بهداشتی ما در پادگان ها، پیشنهاد داده ایم که دوره های آموزشی سربازان فعلا برگزار نشود.

دوره های آموزشی پادگان ها تعطیل می شود؟

به گزارش تور کانادا به نقل از ایسنا، علیرضا زالی اضافه نمود: در تهران تداخل دستگاه های استانی و کشوری باعث شد تا برخی از مصوبات اجرا نشود و ما هم از این موضوع آگاه هستیم و معتقدیم که شرایط در تهران باید سختگیرانه تر باشد. ما مصوبه تعطیلی ادارات و حمل ونقل عمومی را داشتیم و قبل از تصمیم گیری هم با مسئولان ستاد ملی صحبت کرده و موافقت آنها را گرفته بودیم.

زالی ادامه داد: همان روزهای نخست یک ستاد هماهنگی تشکیل دادیم و خیلی از مسئولان دراین ستاد همانند دادستان، فرمانده نیروی انتظامی حضور پیدا کردند. ما درخواستمان از شما اعضای شورای شهر همراهی و هماهنگی با ستاد استانی است و از شما می خواهیم پشت ما بایستید واز ظرفیتتان برای کمک به ما استفاده کنیم.ر اگر شما هم در شورای شهر تهران موضوع تعطیلی حمل و نقل عمومی را جدی بگیرید و آن را کلید بزنید به کمک ستاد استان تهران آمده اید.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این که طرح فاصله گذاری اجتماعی با بازه مطلوب هنوز محقق نشده است، اظهارکرد: این شتابی که این روزها مردم گرفته اند برای ما مشکل ایجاد خواهد کرد. من هم می دانم که صحبت از فاصله گذاری هوشمند در شهر تهران هنوز خیلی زود است زیرا خود فاصله گذاری اجتماعی در تهران محقق نشده است. می دانم که سلامت اولویت اصلی هر انسان باید باشد و انسان سالم است که می تواند مولد اقتصاد و گرداننده چرخه اقتصادی باشد. همین امر باعث شد تا وزارت بهداشت مسئولیت ستاد را بر عهده بگیرد.

وی اضافه نمود: در تهران باید سختگیرانه تر عمل و از هر گونه شتابزدگی پرهیز کنیم و نکاتی که جامعه پزشکی مطرح می کند بیشتر مورد توجه قرار گیرد. من هم دلم می خواهد خیلی از دغدغه های شما را به کار بگیریم اما همه این ها در صورت داشتن پشتوانه متقنی مثل مصوبات شما محقق خواهد شد. ما کماکان اعتقادمان این است که راهبرد قرنطینه سازی راهبرد مثبت تر و پیروز تری است زیرا هزینه ها در صورت قرار گیری جامعه در معرض ابتلا بالا می رود.

زالی در خصوص سوال اعضا درباره بهشت زهرا گفت: نشستی را در مجموعه شهرداری تهران داشتیم و تا به امروز آن چیزی که باید برای تغسیل انجام گیرد همان پروتکل های بهداشتی است و همه جوانب موجود به درستی سنجیده شده است. ما هم قدردان زحمات مدیریت شهری در همه بخش ها از جمله مدیریت پسماند هستیم.

وی ادامه داد: حمل و نقل عمومی بر اساس تجربه جهانی بزرگترین کانون انتقال ویروس شناخته می شود و من احساس می کنم شرایط حمل و نقل عمومی تهران، برای کنترل و مهار بیماری مناسب نیست.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران اضافه نمود: بر خلاف تصور شما مبنی بر اینکه ستاد هیچ کارگروهی ندارد باید بگویم که چندین کارگروه در ستاد استان تهران مشغول بررسی سناریوهای مختلف هستند. در صورتی که اقدامات سختگیرانه در پایتخت اعمال شود بیسکمک دچار مسائل اقتصادی می شوند و بازتاب های منفی رخ خواهد داد.

وی اضافه نمود: بیماری کووید 19 پس از رسیدن به نقطه پیک واوج به سوی نقطه کفه ای می رود و سیر نزولی خواهد داشت البته این که چه زمانی در تهران به پیک بیماری برسیم بستگی به عوامل مختلف و بازه زمانی اقدامات سختگیرانه دارد. اگر سه هفته اول شیوع بیماری مداخلات سنگین اعمال می شد، موثرتر بود و از نظر اقتصادی نیز رخدادهای کمتری را به همراه داشت.

زالی تاکید کرد: در روزهای اخیر شاهد افزایش بار مراجعان سرپایی، بستری و مراقب های ویژه بوده ایم. به این ترتیب اپیدمی در تهران کنترل نشده و در شیب فزاینده است. در سه روز گذشته آمار رو به رشد بوده که بخشی از آن مربوط به برگشت مسافران است. بی تردید باید از هرگونه شتاب زدگی پرهیز شود چرا که این مساله بحران را تشدید می کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 425

به "دوره های آموزشی پادگان ها تعطیل می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوره های آموزشی پادگان ها تعطیل می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید