برطرف تصرف 3500 هکتار از اراضی کشاورزی هشترود

به گزارش تور کانادا، خبرنگاران/آذربایجان شرقی مدیر جهاد کشاورزی هشترود از برطرف تداخل 3500 هکتار اراضی این شهرستان اطلاع داد.

برطرف تصرف 3500 هکتار از اراضی کشاورزی هشترود

مجید احمدی در گفت وگو با خبرنگاران، با اعلام این خبر اضافه کرد: برطرف تداخل اراضی کشاورزی در هشترود با هدف کاهش دعاوی حقوقی بهره برداران و برطرف موانع فراوری در بخش کشاورزی بر اساس ماده 54 قانون برطرف موانع فراوری اجرا شده است.

به گزارش خبرنگاران، وی اضافه کرد: این طرح بر اساس مستندات موجود، سوابق زمین، تصاویر هوایی دهه 40 و 50 و تحقیقات محلی و میدانی انجام می گردد که در عکس های هوایی از زمین کشاورزی، مراتع و اراضی طبیعی کاملا تعیین شده است.

وی ادامه داد: تا به امروز 36 پلاک به مساحت 55 هزار هکتار از اراضی ملی در شهرستان مورد بازبینی قرار گرفته که 3500 هکتار به بخش کشاورزی بازگشته و 38 پلاک دیگر نیز در دست آنالیز است.

احمدی گفت: با هدف استفاده از ظرفیت اراضی کشاورزی در راستای تقویت فراوری داخلی و یاری به امنیت غذایی جامعه، برطرف تداخلات اراضی ملی، دولتی و مستثنیات و زمین های کشاورزی افراد حقیقی در شهرستان طی سالجاری سرعت بیشتری به خود گرفته و تا به امروز بسیاری از پرونده های موجود حل و فصل شده است.

وی خاطر نشان کرد: اجرای طرح هایی چون حدنگاری یا کاداستر، نقشه برداری هوایی از اراضی و سند دار کردن زمین های کشاورزی نقش مهمی در کاهش اختلافات و تداخلات اراضی داشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1103

به "برطرف تصرف 3500 هکتار از اراضی کشاورزی هشترود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف تصرف 3500 هکتار از اراضی کشاورزی هشترود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید