مرگ سالانه 100 هزار ایرانی بر اثر فشار خون

به گزارش تور کانادا، وزیر بهداشت با اشاره به آمارمرگ و میر سالانه در کشور، گفت: از 380 هزار مرگ که در سال اتفاق می افتد، 313 هزار مرگ به علت ابتلا به بیماری های غیرواگیر بوده و حدود 100 هزار مرگ ناشی از ابتلا به پرفشاری خون است.

مرگ سالانه 100 هزار ایرانی بر اثر فشار خون

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سعید نمکی، وزیر بهداشت در مراسم افتتاح اجرای طرح مشوق های بیمه ای برای ارتقاء سلامت که به صورت ویدئوکنفرانس و در استان گلستان آغاز شد، گفت: مراقبت هایی در راستای توسعه کیفی نظام سلامت آغاز شد که پرونده الکترنیک سلامت و پزشکی از راه دور در آن شکل گرفت.

وی با انتقاد از افزایش بی رویه هزینه های درمانی، گفت: راهی که باید بپیماییم موضوع هزینه های مربوط به خدمات توانبخشی است که مغفول مانده و باید در آینده این خدمات تحت حمایت بیمه سلامت باشد.

وزیر بهداشت با اشاره از بهره برداری از طرح مشوق های بیمه ای برای ارتقاء سلامت که از امروز در استان گیلان آغاز شد، ابراز داشت:امروز نظام سلامت به دلیل بی توجهی به موضوع پیشگیری از بیماری ها تلنباری از هزینه ها و مسائل ناشی از آن را تحمل می کند.

نمکی یادآور شد: البته خوشبختانه با حرکت هایی مانند طرح پیشگیری از فشار خون، اجرای طرح مشوق های بیمه ای و پرداختن به بیماری های واگیر در کنار بیماری های غیرواگیر، اقدامات خوبی اجرا شده است.

وی خود مراقبتی را به عنوان یکی از اهداف اجرای طرح هر خانه یک پایگاه سلامت برشمرد و گفت: ایجاد انگیزه برای کادر پزشکی و درمانی در پیشگیری از بیماری ها بسیار مؤثر است.

وزیر بهداشت با اشاره به آمار تلفات جانی سالانه در کشور، شرح داد: از 380 هزار مرگ که در سال اتفاق می افتد، 313 هزار مرگ به علت ابتلا به بیماری های غیرواگیر و حدود 100 هزار مرگ ناشی از ابتلا به پرفشاری خون است.

نمکی با اشاره به خدمات ایثارگرانه کادر درمان در دوران شیوع کرونا، اضافه کرد:کمتر روزی است که در اثر غم از دست دادن عزیزی در حوزه کادر درمانی، اشک چهره ام را خیس نکرده باشد. عزیزی که به سختی متخصص شده و به عنوان یک گنجینه نفیس به خاطر بی وجهی از دست می رود و بسیاری از آن ها قربانی سهل انگاری برخی افراد شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 712

به "مرگ سالانه 100 هزار ایرانی بر اثر فشار خون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ سالانه 100 هزار ایرانی بر اثر فشار خون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید